Setkání s přírodou na Kobylí

Příroda nám to letos moc neulehčovala. V původním termínu přišly takové bouřky, že naše plány musely chtě nechtě padnout. O víkend později přišel opačný extrém – tropické vedro. To už nás ale nezastavilo a společně s Martinem Škorpíkem jsme se na Lácary vydali. Ve stínu mohutného stromu jsme probrali historii i součanost stepí a pak se procourali napříč naší lokalitou a snažili se zapamatovat všemožná jména místních květin i brouků.

Po skvělém pikniku jsme se vrhli do práce. Strmý svah nám naši práci vůbec neulehčoval a díky žhnoucímu slunci jsme měli jazyk na vestě. Úspěšně se nám ale dařilo séct, hrabat i tahat bleskově předsušené seno do více než 200 metrů dlouhého prudkého kopce. Dobrovolníci se ukázali jako nesmírně cenná posila a při povídání i náročná práce hezky ubíhala.

Nakonec jsme do večera nezvládli odtahat všechny kupky, ale více než polovina svahu je úspěšně uklizená. Pro zbytek nás čeká cesta někdy příště. Akce to byla skvělá a těšíme se, že ji zase někdy zopakujeme – třeba už v příznivějším počasí a ještě větším počtu účastníků!

_