Adopce oveček

Naše stádo tvoří (převážně bývalými majiteli nechtěné) ovce kamerunské a ouessantské, které jsou nejvhodnější pro ochranářské účely (zejména tím, že jsou nejméně vybíravé a kamerunky navíc nepotřebují stříhat). Adopce jedné ovečky na rok stojí 3000 Kč.

Svým příspěvkem pomůžete pečovat o lokality co možná nejvíc přirozeným a jemným způsobem, který prospívá nejen místu samotnému, ale i spoustě hmyzu a ptáků v ní.

První adoptivní rodiče zvířete beze jména mají možnost ho pokřtít (ovšem pouze pokud jméno projde přes naše právo veta). Adopce může být anonymní, stejně tak ale zde rádi uvedeme jméno vás nebo vaší firmy. Rádi se s vámi na detailech domluvíme na našem mailu csopmorava@gmail.com.

Jaruna
Nejpřátelštější a nejzvědavější z celého stáda, přivezeného od JARO Jaroměř. Jakmile se někdo objeví na pastvině, okamžitě ho běží vítat a jakmile jí dotyčný nepodává kousky chleba dost rychle, hned mu zapíchne ostrá kopýtka do břicha a z očí do očí se dožaduje přísunu pamlsků.
Adopce: Martin Škorpík

Uhelně černá dcera Jaruny, která se narodila na Kamenném Vrchu u Kurdějova. Byla jedním z dvojčátek, ale její menší a od začátku slabší sestřička bohužel navzdory vší péči nepřežila :(

Druhá, typicky kamerunská kamerunka s výraznými černými znaky. Máma dvojice jehňat.

Třetí mazlivá a přátelská ovečka našeho zakladatelského stáda.

Nejplašší ze všech holek, které jsme dostali od ČSOP JARO Jaroměř. Pamlsek si už občas vezme, ale o mazlení s lidmi moc nestojí.

Kudrnka a Vlnka
Dvojice křížených kamerunek, odebraných jejich majiteli pro týrání. Prvně se nás bály a držely si odstup, postupem času ale zjistily, že jim od nás nic nehrozí a teď už si s chutí přijdou pro podrbání a pamlsek.
Adoptivními rodiči obou holek se stala rodina Chvátalova, autoři her Ovčácké pohádky. Děkujeme!

Jehně, jen o pár dní mladší než Jarunino, taktéž narozené na Kamenném Vrchu. Jako jedináček je větší, než starší dčerná, pocházející z dvojčat. I toto je potomek Jesse nebo Tonyho. Často se mámě Kudrnce ztrácí a pak ji zoufalým bekotem volá zpátky. Je klika, že má kamarádku pro hry a nejčastěji různé blbůstky vymýšlí právě tohle zvířátko.

Tony
Starší z dvojice křížených ouessantských beránků, které jejich majitelé museli (ač velice neradi) dát kvůli stěhování z Brna pryč.

Jess
Mladší a rohatější x-ouessant, který se spolu s bráchou přesunul z brněnské zahrady do našeho putovního ochranářského stáda. Zpočátku nám oba kluci nedůvěřovali, ale postupně se spřátelili i s námi.

Jeden z letošních skopečků. Poznat jde podle miniaturních růžků na vršku hlavy.

Letošní jehnička s bílou hvězdou na hlavě.

Jediné z jehňat, kterému vyrostly opravdové rohy. Ty se ukazují jako více než praktické vždy, když zvířata chytáme a převážíme na novou lokalitu.

Nejvíce „srnčí“ jehnička. Má tak krátkou a leskou srst, že odchytit ji při přesunu na novou pastvinu je vždy ze všech nejnáročnější.

Johanka „Aktivistka“
Už sedmiletá kamerunka, pojmenovaná předchozím majitelem. Přízvisko dodal při odlovu, kterému byla přítomná naše lidská Johča aktivistka, čímžpádem se tato ovce stala okamžitě její oblíbenkyní. To je fajn, jen málokdo totiž má dost trpělivosti na její drzosti, věčné žebrání o kus rohlíku a ostrá kopýtka zapíchnutá v břiše.
Adopce: Marie Šebelová

Bonifác
Letošní skopeček a syn Johanky, kterou jsme k němu dostali vlastně návdavkem. Narozdíl od mámy si zatím od lidí drží odstup. Jeho tátou byl ouessant, takže se v něm potkaly barvy kamerunky s ovčí vlnou, která ale bude asi pravidelně vylínávat.

Evžen
Kamerunský beran a (pokud mu to holky dovolí) vládce našeho stáda. Žil sám kdesi u Znojma a asi se neměl úplně dobře, než jsme si ho vzali, hrozilo mu utracení. Prvně nám nevěřil, ale teď už se s námi přátelí – aby ne, díky nám se ocitl v ráji plném dalších oveček a skopců, kteří mu nejsou žádnou konkurencí.
Adopce: Martin Škorpík

Koncem září k nám z dalekého Drnova na Lounsku přijelo stádo oveček, dříve používaných na výcvik ovčáckých psů. Jejich vyhlídky byly smutné, měly skončit v mrazáku, ale majitelka nám je nakonec darovala, aby dožily na pastvě a ještě přitom chránily vzácné druhy.
Veliký výběh plný trávy si náležitě užívají a postupně si k nám začínají budovat důvěru.
Tahle černá kráska bývá první, která se opatrně připojí k starým drzým harcovnicím, žebrajícím o pamlsek.

Mladý beránek z Drnova.

Další z našich černých drnovských ovcí ochranářek. Zajímavé je, že máme hlavně ty černé, bílé aby jeden pohledal. Že by to svědčilo o statutu ochranářů u nás? ;)

Přátelská ovečka zvířátko s malými růžky.

Malý černý beránek, ale o to rohatější. Při převozu k nám asi upadl a ostatní ovce ho dost podupaly. Ani zvednout se pořádně nemohl a na pastvinu jsme ho musely donést. Dost jsme se o něj bály, ale po pár hodinách pokulhávání se dal dokupy a už je v naprostém pořádku.

Sobinka
Další drnovanka. Bílé tělo a stříbrná, poněkud sobí hlavička, která jí dala jméno. Zatím se k lidem staví obezřetně, je ale vidět, že nedůvěra brzo přejde a krom letmého pohlazení nám časem dovolí i více důvěrností.
Adopce: Radek Vaant

Další drnovská černá ovečka, z dálky dobře poznatelná podle bílého nosu, slepého pravého oka a dredů (které na jaře půjdou dolů). Asi to už nebude žádná mladice, to nám ale nevadí. Její jedinečný vzhled a přátelská, něžná povaha z ní udělaly rychle naši oblíbenkyni.

Sněženka
Konečně ovce, co vypadá jako ovce. I navzdory „(ne)správné“ barvě ji zbytek drnovských bere za svou. Správně bílá a chundelatá, ale od Vlnky ji rozpoznáme. Tahle je mnohem subtilnější a taky ještě nepochytila drzost, kterou se naše starší ovce projevují.

Jediná kamerunka z drnovského stáda. U nás hned našla kolegyně, před kterými se nemusí stydět, že nevypadá úplně jako normální ovce.

Krásná, skořicovo-kakaová ovečka, nejspíš maminka některého z naší čtveřice skořicových jehňat.

Druhá, výrazně menší skořicovo-kakaová ovečka. I tahle je možná mámou někoho z naší party prťousů.

Jeden ze čtverky mrňavých, skořicových jehňat, taktéž z Drnova, které máme pořádný problém mezi sebou rozeznat. Jedná se ale o neodolatelné mrňousky, připomínající spíš plyšáky do postele, než ovce.

Skořicový mrňous z Drnova, s největšími rohy

Další z nerozpoznatelné čtverky, nejspíše jehnička

Poslední skořička.

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat