13.-15.1. 2023: Morkůvský masakr motorovou pilou! Vol. 2

První víkendovka roku 2023 navázala na úspěšnou akci roku minulého. A že se navázat podařilo, sešlo se nás tu přes dvacet!
V sobotu nám navíc přálo počasí, takže jsme si užívali sluníčka, zatímco jsme likvidovali husté houštiny, namísto kterých jsme připravovali rozvolněný lesík, který se bude líbit květinám, motýlům i dalším živočichům, včetně našeho cílového dudka.
Vyřádili jsme se s motorovkami, pákovkami i u mocných ohňů, které se protáhly až do hluboké tmy. Velkou radostí pro nás byla přítomnost i několika dobrovolníků z Morkůvek, kteří nám svojí odhodlanou prací dali najevo, že jim na přírodě kolem nich opravdu záleží.
Večer jsme úspěšně vykonanou práci oslavili v hospůdce a přenocovali, jak už je našim zvykem, u skautů v Kloboukách.

Neděle už byla horší. Spousta lidí musela jet domů a ráno nás probudil vytrvalý déšť. Dlouze jsme snídali a obecná demoralizace zbývajících ochranářů byla jasná. Všichni jsme to chtěli vyslovit, ale nikdo si netroufl „Nezabalíme to a nevrátíme se domů?“. Nakonec ale déšť ustal a my se s nechutí dohodli, že zbytek dopoledne ještě strávíme dodělávkami. Ani trochu se nám zpátky, do ještě bahnitějšího srázu úlehlí nechtělo, ale překonali jsme se. A dobře že tak. Práce šla nakonec pěkně od ruky a tak se nám povedlo vyčistit ještě slušný kus plochy. Spokojení jsme se vrátili do Klobouk na zasloužený oběd a rozjeli se zpátky k domovům.

Ještě jednou se letos určitě na Morkůvky vyřezávat vypravíme, tak neváhejte a přidejte se k nám ;) Můžete nás sledovat na facebooku, nebo nám raději napište mail a my vám dáme vědět o všech našich chystaných akcích. Pak vám nic neunikne! ;)