Velký syslovecký úklid za námi, chystáme se na Morkůvecký masakr motorovou pilou :)

Velký Syslovecký úklid se stal událostí s největší účastí v celé naši historii. Což byla paráda, protože práce bylo skutečně hodně. Doséct a shrabat dvě plochy na Syslovcích, vrhnout se do výřezů na stráni nad silnicí, u toho sbírat všudypřítomné odpadky. A k tomu nedaleká NPP Na Adamcích, která potřebovala důkladně poséct, shrabat a odtahat docela rozsáhlé plochy staré trávy.

Úžasné je, že jsme to skoro všechno zvládli. Syslovce jsou uklizené a jen je potřeba v průběhu zimy pokračovat ve výřezech a pálení biomasy a na Adamcích zbyla jen malá plocha, která potřebuje dohrabat a stáhnout na hnojiště.

Nejen, že jsme udělali hromadu práce, ale užili jsme si taky dva parádní večery na faře v Želeticích, kdy jsme notně posilněni vínem zpívali všemožné písně, hráli hry a přežírali se různorodými pokrmy, co účastníci dovezli. Bylo to prostě skvělý a my doufáme, že se podobně hojná účast bude zas někdy opakovat.

Před námi jsou teď ještě zimní výřezy, kterých letos bude docela dost. Mimo průběžného rozšiřování volných ploch na Syslovcích nás čeká výřez na Morkůvkách první víkend v prosinci a po novém roce i v Mikulově (již tradiční Skalky u Sedlce). Tak neváhejte a připojte se k nám ;)